30
Сер
Клієнти часто запитують про особливості догляду за газоном в різні пори року. Адже крім якісного поливу і стрижки газону необхідно проводити й інші заходи на ділянці.
Досить зручно розподілити догляд за місяцями. Дотримуючись рекомендацій вказаних в цій статті, газон буде тішити вас своєю якістю та насиченим кольором цілий рік.
Зимовий догляд за газоном
У січні та лютому ваш газон потребує захисту, тому що в цей сплячий період трава особливо вразлива. Якщо зима сніжна це добре. Ваш газон перебуватиме під захистом снігового покриву.
Якщо ж снігу мало, то варто подбати про достатній шар снігу. Оптимально він повинен бути близько 20 см товщиною. Можна підсипати сніг вручну, наприклад після розчищення доріжок.
У разі утворення льодової кірки, необхідно її розбивати для кращого доступу повітря.
Актуально в період відлиги.
Бажано не ходити по газону в цей період, інакше в таких місцях трава може стати бурого відтінку.
Весняний період
В березні з приходом весни, основне завдання – запобігти перезволоження газону. Температура повітря підвищується, сніг тане і зайва волога може привести до поганих наслідків.
Потрібно видаляти з ділянки зайвий сніг, щоб уникнути утворення калюж. Проводити аерацію (проколювання ґрунту) в місцях скупчення вологи.
У квітні починається активне відновлення газону після зими. У цей період важливо дати траві поживні елементи для швидкого і якісного зростання. Головні заходи у квітні:
- Добриво. Можна підживлювати в комплексі, наприклад нітроамофоскою. Особливо в цей період потрібен азот. Купити необхідні добрива ви зможете в цьому розділі сайту – Добрива або в окремому розділі для газону – Добрива для газону.
- Прибирання. Коли ґрунт трохи просохне, необхідно видалити старе листя вертикулятором або граблями. Це також трохи розпушить ґрунт, що покращить повітрообмін.
- Підсів. Якщо утворилися прогалини на ділянці, необхідно підсівати насіння. Можна трохи розпушити ґрунт і посіяти, а можна просто розкидати по зрідженому газону і засипати піском. Після висіву обов’язково полити газон. Можна підсівати наприклад Кострицею червоною або Газонними сумішами.
У травні активне зростання трави потребуватиме першого скошування в поточному сезоні. Робити перший скіс краще, коли трава досягла висоти 8 см, і зрізати її до 5-6 см.
Літо
Червень, липень і серпень вимагає стрижку і полив газону. Ідеально газон зрошувати крапельним способом. Обов’язково це робити вранці або ввечері, оскільки в обід від палючого сонця і випаровування трава може згоріти.
Оптимальний варіант поливу раз в 3-5 днів, при сильній спеці можна поливати кожен день. Єдина умова – уникати появи калюж на ділянці, ґрунт має просихати між поливами.
Осінь
У вересні варто звернути увагу на пошкоджені ділянки газону, і якщо потрібно, здійснити ще один підсів. Найчастіше вибирають Кострицю червону для підсіву. Також можна вибрати серед сумішей у наступному розділі сайту: Насіння газонних трав.
Підсівати можна з початку вересня і до кінця жовтня місяця.
У жовтні максимальних зусиль докладаємо до підживлення газону та підготовці його до зимівлі. На відміну від весни, треба удобрювати ґрунт фосфорно-калійними добривами. Азот не додавати, стимуляція зростання може негативно позначитися на зимівлі трави.
В кінці жовтня або на початку листопада важливо проводити аерацію.
Проколювання грунту захистить від застою зайвої маси води на поверхні газону.
Листопад – це місяць останнього скошування трави. Враховуйте той факт, що для зими трава повинна бути висотою 6-8 см. Така довжина забезпечує більш надійне та безпечне зимування трав’яного покриву. Останнє скошування необхідно проводити за два тижні до заморозків. Якщо пропустили зробити підживлення у жовтні, то вносьте добрива в цьому місяці.
Обов’язково потрібно прибирати опале листя і залишки трави після скошування.
В іншому випадку можуть розвиватися хвороби і погіршитися зовнішній вигляд газону.
У грудні ваш газон відпочиває. Не варто його турбувати та по ньому ходити. У цей період треба припинити всі роботи по догляду.